Afyon Reklam - 0272 215 90 99
Afyon Totem
Afyon Reklam - 0272 215 90 99
Afyon Totem
Afyon Reklam - 0272 215 90 99
Afyon Totem
Afyon Reklam - 0272 215 90 99
Afyonda Totem

Totem

Totem Tabela Nedir?

Açık alan ve şehirlerarası yollarda kullanıldığı gibi, devlet kurum ya da özel sektörlerin cadde kenarlarda reklamlarını ve yol tarifini de ifade edebilen tabela cinsidir. Özellikle sokak arası özel işletmelerin, sokak başlarına ya da yol kenarı mola, dinlenme, yakıt istasyonu vb örnekleri çoğaltılabilecek, gözden kaçabilecek mevkideki yerlerin öncesinde yol gösterici bir reklam teşkil etmesi açısından önem arz eder.

Totem Tabela Nasıl Olmalı?

Öncelikli olarak işinin ehli bir firma ile çalışmanız gerekmektedir. Bu konuda Afyon matbaa olarak tecrübelerimizden yararlanabilirsiniz.

Totem tabelalar bulunmuş olduğu konum açısından çok önemli bir mevkide ve de boyutta yer almalıdır. Gözle görünür ve okunabilir bir boyut dahilinde, uygun lokasyon belirlenerek konumlandırılması yapılmalıdır. Kullanılan malzeme ve tasarım anlamında da göze çarpıcı, dikkat çekici ve vurgulanması gereken başlık özenle seçilip değerlendirilmesi sonucunda, uzun vadede reklamın solmaması için fırın boya ile işlem görmesi gerekir. Şehirler arası totem tabela adına zeminden yüksekliği en az 3-4 metre olmalıdır.

Totem Tabela Çeşitleri

Başlıca çeşitleri arasında yaygın kullanımlar olarak 2 ana çeşit mevcuttur. Işıklı ve ışıksız olarak tercih edilebilen tabelalar adına, ışıklı kullanımlar için de güneş enerjili ve elektrik tesisat destekli oluşturulmaktadır. Bunların haricinde alt kategorilendirme olarak bazı çeşitleri mevcuttur.

  • Taşıma ayakları bakımından, tek kolon ve çift kolon olarak tercih edilebilir.
  • Kullanım malzemesi olarak, alüminyum, çelik sac, profil ya da gergi bez çeşitleri ile kullanım ömrüne bağlı olarak tercih edilebilen seçeneklerdir.