Afyon Kompozit Kaplama
Afyon Kompozit Kaplama

Afyon Reklam - 0272 215 90 99
Afyon Kompozit Kaplama

Afyon Kompozit Kaplama

Kompozit Kaplama Nedir?

Afyon Kompozit kaplama polietilen denilen bir çeşit plastik maddenin yüzeyinin alüminyum levhalarla kaplanması sonucu oluşturulan yapı malzemesine kompozit kaplama denir. Birden fazla malzeme ile kaplanmaya elverişlidir. Doğal ahşap kaplama, marine kontrplak, alüminyum plaka kaplanabilir malzemeler arasında bulunmaktadır.  Afyon Kompozit kaplama ile binalara yeni ve modern bir görüntü sağlamak mümkündür. Binaların hem içinde hem de dışında kullanıma uygundur. Kullanılabilir olması tercih edilen bir malzeme haline gelmesini sağlamıştır.

Kompozit Kaplama Dayanıklılığı Nedir?

Kompozit kaplamalar kırılmaya karşı dayanıklıdır. Paslanma, oksitlenme, çatlama, yangın gibi elementlere karşı da dayanıklıdır.

Kompozit Kaplama Nerelerde Kullanılabilir?

Dış mekânlarda ve bina cephe giydirmede sıklıkla kullanılır. Reklam panoları ve dekorasyonda önemli bir yere sahiptir. Özellikle afyonda reklamcı olanlar tarafından kompozit kaplama önemli bir yer kaplamaktadır. Bankalarda, otellerde, alışveriş merkezinde kullanılmaktadır. Kompozit kaplama hem Türkiye’de hem de dünya da birçok mimar tarafından tercih edilen bir yapı malzemesidir. Binaların daha estetik ve daha modern görünmesini sağlar.

Neden Kompozit Kaplama Tercih Etmelisiniz?

  1. Kompozit Kaplamalar çok hafiftir.
  2. Sağlam oldukları için uzun yıllar kullanıma uygundur.
  3. Onarıma ve tadilata ihtiyaç duymaz.
  4. Esnek olduğu için kolay şekil alır.
  5. Isı yalıtımı ve ses yalıtımı sağlar.
  6. Doğa şartlarına ve darbelere karşı oldukça dayanaklıdır.
  7. Paslanmaya karşı dirençlidirler.
  8. Kompozit kaplamanın temizliği de oldukça kolaydır.
  9. Çok fazla sayıda renk seçeneği mevcuttur.